BIP Kontakt     

Program COMENIUS

 

Gimnazjum nr 2 przystąpiło w sierpniu 2013 roku do realizacji dwuletniego projektu edukacyjnego realizowanego w ramach programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół - Uczenie się przez Całe Życie. Projekt do którego przystąpiliśmy nosi tytuł „I love my Future as a European Citizen” (Kocham swoją przyszłość jako obywatel Europy).

Projekt jest realizowany w ramach projektu wielostronnego. Naszymi partnerami są szkoły z Turcji, Portugalii, Włoch, Francji, Rumunii, Bułgarii i Słowenii.

Celem projektu jest zapobieganie wczesnemu kończeniu edukacji przez młodzież. W ramach projektu będziemy poznawać systemy edukacyjne partnerskich państw, poznawać ich kulturę, obyczaje oraz odwiedzać miejsca pracy gdzie w przyszłości młodzi ludzie będą mogli starać się o posady.

Przewidziane jest kilka wyjazdów do krajów partnerów i w najbliższym czasie zostanie opublikowany na stronie szkoły harmonogram współpracy i kontaktów online z uczniami szkół partnerskich oraz regulamin kwalifikowania uczestników na wyjazdy zagraniczne w ramach wymiany międzyszkolnej  w tym projekcie. Tymczasem, zachęcamy uczniów do włączenia do grupy „I love my future as a European Citizen” poprzez swoje konto na Facebook’u i zapoznawanie się z działaniami szkół partnerskich oraz nawiązywania indywidualnych kontaktów z uczniami tych szkół.

Strona Projektu Comenius

  

 AKKB II

NASZE KLASY:

  • SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASA I

KLASA IV

KLASA  VII A

KLASA  VII B

KLASA  VII C

KLASA  VII D

  • GIMNAZJUM

KLASA II A

KLASA II B

KLASA II C

KLASA II D

KLASA III A

KLASA III B

KLASA III C

KLASA III D

ŚWIETLICA

  

Ważne wydarzenia

2018.01.22, godz.17.00

"Roztańczona szkoła"

MDK Batory Chorzów

Gościmy...

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy...

Certyfikaty i Programy ...