BIP Kontakt     

Kampania naszego Gimnazjum w Europejskim Roku Rozwoju

2015-12-21

Kampania naszego Gimnazjum w Europejskim Roku Rozwoju 

Rok 2015 decyzją Parlamentu Europejskiego został ustanowiony Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju. My także zdecydowaliśmy się włączyć się w działania promujące tą idee. 

Poprzez zorganizowane wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole, chcieliśmy  pokazać, że nasze codzienne wybory mogą zmieniać świat oraz zainteresować i zainspirować innych uczniów, nauczycieli, rodziny czy lokalną społeczność do włączenia się w różne lokalne oraz globalne inicjatywy.

Nasze działania w ramach kampanii mają zwrócić uwagę na ważne, współczesne problemy i są sposobem na wyjaśnienie innym uczniom, nauczycielom czy po prostu obywatelom, jak szybko zmieniającym się świecie coraz istotniejsze staje się działanie na rzecz zmiany.

W ramach kampanii zorganizowaliśmy szereg „recyklingowych” atrakcji podczas dorocznego Festynu Środowiskowego „Rodzice Dzieciom – Szkoła Dzieciom”. Na kilku stoiskach nasi uczniowie zaprezentowali pomysły, w jaki sposób można przerobić różne, z pozoru niepotrzebne rzeczy na coś fajnego i przydatnego. Na jednym ze stoisk wyplataliśmy piękne bransoletki ze starych t-shirtów, na innym tworzyliśmy biżuterię z koralików, guziczków, wstążeczek itp. drobnych przedmiotów. Kolejne stoisko prezentowało wspaniałe wyroby z papierowej wikliny.

Można też było wykonać oryginalne, niepowtarzalne wazoniki i pojemniczki poprzez fantazyjne ozdabianie szklanych butelek i słoiczków. Wszystkie surowce zostały pozyskane podczas zbiórek zorganizowanych w szkole.

Kolejną atrakcją festynu była wymienialnia ubrań, książek i płyt DVD, czyli Swap Party. Przedmioty przeznaczone do wymiany uczniowie gromadzili przez kilka wcześniejszych tygodni w ramach akcji „Przewietrz swoja szafę na wiosnę!”

Więcej o ERR na stronie: polskapomoc.gov.pl

  

 AKKB II

Ważne wydarzenia

120.02.2018 godz. 14.30 - 16.00
Warsztaty ceramiczne

.....

14.03.2018 Turniej 
„Matematyka i sport to pewny rekord”

.....

15.03.2018 „Popołudnie z grami i robotami”

Gościmy...

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy...

Certyfikaty i Programy ...