BIPKontakt 

Gala finałowa "Roztańczonej szkoły"

2018-01-22

Dzisiaj w godzinach popołudniowych mogliśmy być świadkami niezwykłego wydarzenia, które ukazały Szkołę Podstawową nr 2 w Chorzowie w kolorowych światłach sceny MDK Batory. Dwie godziny to było mało, aby nacieszyć się dokonaniami uczniów i absolwentów szkoły. Nasze motto na dziś wieczór brzmiało nie: "Ośmiel się być mądrym ..." lecz "Ośmiel się tańczyć, połowy dokonał, kto zaczął".

Serdecznie dziękujemy Wszystkim naszym gościom za tak liczne przybycie.

Dzisiejsza impreza to finał zmagań konkursu "Roztańczona szkoła"; to prezentacja dokonań tanecznych naszych uczniów i ich talentów wokalnych; mogliśmy zobaczyć zaledwie ułamek możliwości "kabaretowych" w postaci dwóch skeczy. Mogliśmy również podziwiać grupy tańca nowoczesnego z MDK Batory CRAZY MONKEY pod kierunkiem Anny Gogolok oraz Incognito, Why Not, Ackee Crew, Shake a Leg Junior, You Know i Shake a Leg  pod kierunkiem Patryka Czyża.

Wydarzenie to odbyło się dzięki inicjatywie nauczyciela j.polskiego pana Adama Olmy, który podejmuje wiele działań z dziećmi i młodzieżą  mających na celu wyjście poza ramy zwykłej szkoły. Nasza Szkoła to nie tylko nauka, ale integracja, wzajemne wspieranie się, brak anonimowosci. Tutaj każdy ma okazję zaistnieć, być zauważonym.

Podziękowania należą się naszym instruktorom tańca pani Małgorzacie Ochabowicz i pani Martinie Kopańskiej, a przede wszystkim panu Patrykowi Czyżowi oraz nauczycielom wychowania fizycznego i wszystkim, którzy przyczynili się do dzisiejszej wspaniałej uczty dla oczu i ducha.  Należy także wspomnieć o niezwykłym udziale uczennic klasy 3b, które układały choreografię dla klas młodszych i również prowadziły zajęcia tańca: Jagoda Szpularz, Judyta Dziereń, Maja Fuss, Martyna Strawczyńska, Marta Ziemak. 

Przez całe wydarzenie "przeprowadziła" nas z poczuciem humoru pani Lucyna Dąbrowska, utalentowana wokalnie nauczycielka j.angielskiego.

Dziękujemy i gratulujemy niezapomnianych występów!

 

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii FotoKronika - 2018.01.22 Gala Roztańczonej szkoły

  

Trwają zapisy do klas: I, II, IV, V, VI, VII

Szczegóły zobacz NABÓR 2018/2019

lub pytaj w sekretariacie 

tel. 32 2411 653

   

Realizujemy projekty

 

      

„Matematyka i sport to pewny rekord” 

„Popołudnie z grami i robotami”

 

 

Gościmy...

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Ważne wydarzenia

21.05.2018

godz.17.00 Pożegnanie

z klasami III Gimnazjum

...

22.06.2018 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

godz. 10.00 klasy VII SP

godz. 10.30 klasy II Gimnazjum

godz. 11.00 klasy I i IV SP

Polecamy...

Certyfikaty i Programy ...