BIPKontakt 

Konkurs "Mój Chorzów" - XVII edycja

Dodano 2017-09-27

Po raz XVII zapraszamy do udziału w konkursie "Mój Chorzów" . Hasło tegorocznej edycji: „Kolorami jesień się zaczyna… w Chorzowie

Główne cele konkursu: zachęcenie uczniów do lepszego poznania własnego miasta i jego historii, budowanie szacunku dla tradycji, odkrywanie piękna naszego miasta, rozbudzanie umiejętności plastycznych.

Konkurs odbywa się w trzech grupach wiekowych (przedszkola i klasy 0-III SP, IV-VI SP, kl. VII SP i kl. gimnazjalne) oraz kilku kategoriach do wyboru. Zachęcamy do odkrywania kolorów jesieni w naszym mieście. Czekamy na:

1.Prace plastyczne (technika: rysunek, praca malarska, grafika komputerowa; format: dowolny) – jeden uczestnik może zgłosić max dwie prace w tej kategorii;

2. Fotografie wykonane samodzielnie (!)- jeden uczestnik może zgłosić max 2 prace, format min. 10 x 15 cm;

3. Prace literackie:

  • Krótka forma prozatorska  – opowiadanie rozpoczynające się od słów „Szłam/szedłem sobie właśnie ulicą ….[tu wpisz nazwę wybranej przez Ciebie chorzowskiej ulicy]…. , gdy nagle….”, a dalej ufamy że wyobraźnia podpowie co napisać (min. 1 strona A4, max. 3 stron A4 znormalizowanego maszynopisu);

4. Uczniów klas VII SP i klas gimnazjalnych zapraszamy w szczególności do konkursu wiedzowego (prosimy o zapoznanie się z informacjami o historii miasta na stronie Urzędu Miasta Chorzów oraz poszerzenie wiedzy nt. Zakonu Bożogrobców oraz osób: Fryderyka Redena, Theodora Erdmanna Kalidego, Ludwika Bojarskiego, Kurta Aldera, Franza Waxmana) Pierwszy etap polega na przygotowaniu multimedialnej prezentacji (prezentacja, filmik) nt. jednej z wymienionych powyżej osób. Prace indywidualne dostarczamy w formacie możliwym do prezentacji jury (dopuszczalne jest przesłanie drogą elektroniczną). Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do II etapu konkursu, który odbędzie się 27.10.2017 r.

 

Szkoły mogą przysyłać dowolną liczbę prac. Uczniowie mogą brać udział w jednej, bądź wielu kategoriach. Podpisane prace (imię i nazwisko autora, klasa, szkoła, imię i nazwisko nauczyciela opiekuna) prosimy dostarczyć do Szkoły Podstawowej nr 2 osobiście, bądź poprzez skrzynkę w ZEFO (ul. Racławicka 23) do 20.10.2017 r. Ogłoszenie wyników na stronie www szkoły. Laureatów poinformujemy o terminie przekazania nagród. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane w galerii Biblioteki Pedagogicznej w Chorzowie.

 

Organizatorzy:                                                                                                                   Koordynator konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II                                                                     Małgorzata Pieniek

ul. Sportowa 4                                                                                                                  

41-506 Chorzów

www.spnr2.pl

Tel.: 32-2411653

E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dp pobrania - Regulamin konkursu

 

 

 

 

  

Trwają zapisy do klas: I, II, IV, V, VI, VII

Szczegóły zobacz NABÓR 2018/2019

lub pytaj w sekretariacie 

tel. 32 2411 653

   

Realizujemy projekty

 

      

„Matematyka i sport to pewny rekord” 

„Popołudnie z grami i robotami”

 

 

Gościmy...

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Ważne wydarzenia

21.05.2018

godz.17.00 Pożegnanie

z klasami III Gimnazjum

...

22.06.2018 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

godz. 10.00 klasy VII SP

godz. 10.30 klasy II Gimnazjum

godz. 11.00 klasy I i IV SP

Polecamy...

Certyfikaty i Programy ...