BIPKontakt 

Turniej klas i Puchar Przechodni

Napisane przez 

2016-06-06

W ramach festynowego Turnieju klas przyznano następujące punkty:

Kl. 1A i 2B – 22 pkt – I miejsce

Kl. 1B, 1C, 3C – 20 pkt – II miejsce

Kl. 3B, 3D - 19 pkt – III miejsce

Kl. 2D – 18 pkt

Kl. 2C – 17 pkt

Kl. 1 D – 15 pkt

Kl. 3A – 12 pkt

Kl. 2A – 10 pkt

Po dodaniu punktów wynikłych z całorocznej rywalizacji klas przyznano 

tytuł SUPER KLASY w roku szkolnym 2015/2016

 klasie 3B.

Punktacja całoroczna:

 

1A

1B

1C

1D

2A

2B

2C

2D

3A

3B

3C

3D

64

57

56

44

52

72

71

58

48

83

60

49

 

Tegoroczny festyn przebiegał pod hasłem „60 mgnień wiosny”, a to za sprawą jubileuszu. Już w październiku obchodzić będziemy 60-lecie istnienia naszej szkoły. Początkowo jako szkoły podstawowej, a od 1999 jako SP i gimnazjum. Stąd nasze przebrania i konkurencje nawiązujące do minionych lat. 

ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE, były ostatnim elementem w tegorocznej rywalizacji klas o wieczną chwałę, przechodni Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 i nieprzechodnie cukierki znajdujące się w tym pucharze!

  • I KONKURENCJA – CZERWONY DYWANJury oceniało przebranie klasy, podczas przemarszu przez „czerwony dywan”.
  • II KONKURENCJA - lata 50-te - KLUCZE 

W latach 50tych, a dokładnie 23 października 1956 roku wręczono ówczesnej kierowniczce szkoły Pani Marcie Zwinczak klucze do budynku. No właśnie klucze. To nasze drugie zadanie. W pudłach zniesionych ze strychu, tak bo nasza szkoła ma strych, na szczęście nie wszyscy wiedzą gdzie, były starocie, w których zagubiły się klucze do różnych szkolnych pomieszczeń. 

Każda klasa miała 3 pudła – w każdym pudle zgubił się 1 klucz – zadaniem było znaleźć klucze, nie wyrzucając niczego z pudełka! 

  •  III KONKURENCJA – lata 60te - WARKOCZE

Następnie przeszliśmy do lat 60 tych. W tych latach w polskich szkołach obowiązywał szczególny rygor jeśli chodzi o strój i fryzury. Nie tylko obowiązywały mundurki i tarcze, ale również trzeba było mieć schludną fryzurę. W przypadku dziewczyn przeważały warkocze. Gdy ktoś zapomniał się w domu uczesać, przed wejściem do szkoły musiał szybko coś z sobą zrobić. Kolejna konkurencja polegała na pleceniu warkoczy (ze sznurków). 

  • IV KONKURENCJA – lata 80te – GŁUCHY TELEFON 

Lata 80-te w Polsce nie należały do najlepszych. Wśród różnych utrudnień pojawiły się m.in. problemy z rozmowami telefonicznymi. Ówczesna władza pozwalała sobie na oficjalne podsłuchiwanie rozmów telefonicznych. Dlatego też zazwyczaj w czasie połączenia coś trzeszczało, skrzypiało, trudno się było usłyszeć. A często,  w niespodziewanym momencie, miły kobiecy głos przerywał połączenie, mówiąc: „Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana”. Niektórzy więc, chcąc przekazać treść, która mogłaby zaniepokoić podsłuchującego, wymyślali słowa, czy nawet całe zdania – szyfry, które ukrywały poważne treści. Być może właśnie tej niedogodności zawdzięczamy ówczesna popularność zabawy ”W głuchy telefon”.

  • V KONKURENCJA – lata 90te - MACARENA

Lata 90-te to czas otwarcia na zachodnią kulturę, coraz więcej nowinek czy to ze świata muzyki, czy mody dociera do nas bez problemów. Ludzie zaczynają wyjeżdżać na wakacje zagranicę, a wracając przywożą ze sobą m.in. przeboje. W latach 1995/1996 niepodważalnym hitem była znana chyba większości z nas MACARENA. A że nasza szkoła z tańca słynie, z następnym zadaniem nie mieliśmy żadnych problemów.

  • VI KONKURENCJA – rok 2000 i następne - SMS

Czasy współczesne to m.in. rozwój technik telekomunikacyjnych, INTERNET, komórki, ipody, iphony i inne ustrojstwa, które z jednej strony wprowadzają niepokojące zmiany w naszych mózgach, a z drugiej ułatwiają życie. W tym zadaniu skupiliśmy się na pozytywach. 

Klasy otrzymały kartki z literami. Z tych liter należało ułożyć 2 wyrazowe wyrażenie - SMS.

  • VII KONKURENCJA – lata 70 - SPACER PO KSIĘŻYCU (1969 lądowanie Armstronga i Aldrina) –  3 zawodników z klasy o najdłuższych nogach – w jak najmniejszej liczbie kroków należało przejść wyznaczoną trasę. 

Dziękujemy wszystkim, którzy się przebrali oraz aktywnie biorącym udział w zabawie. Do zobaczenia za rok! Zajrzyjcie do Galerii FotoKronika 2015/2016 po więcej zdjęć. 

 

 

 

 

 

 

 

  

Trwają zapisy do klas: I, II, IV, V, VI, VII

Szczegóły zobacz NABÓR 2018/2019

lub pytaj w sekretariacie 

tel. 32 2411 653

   

Realizujemy projekty

 

      

„Matematyka i sport to pewny rekord” 

„Popołudnie z grami i robotami”

 

 

Gościmy...

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Ważne wydarzenia

21.05.2018

godz.17.00 Pożegnanie

z klasami III Gimnazjum

...

22.06.2018 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

godz. 10.00 klasy VII SP

godz. 10.30 klasy II Gimnazjum

godz. 11.00 klasy I i IV SP

Polecamy...

Certyfikaty i Programy ...