BIPKontakt 

piątek, 10 styczeń 2014 00:00

Profilaktyka raka piersi

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 10.01.2014 r. na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie uczennic klas trzecich z wolontariuszką Chorzowskiego Stowarzyszenia Amazonek Nadzieja panią Marią Balicką. Prelekcja dotyczyła przede wszystkim zapobiegania nowotworom

oraz podkreślała wartość samokontroli i wczesnego wykrywania zmian dla przyszłego leczenia.

Dziewczyny dowiedziały się w jaki sposób należy się badać, kiedy zwrócić się do lekarza, jakie symptomy powinny je zaniepokoić oraz usłyszały, że nawet diagnoza choroby nie oznacza wyroku !!!

Spotkanie odbyło się w atmosferze zaufania, wzajemnego zaciekawienia i otwartości. Dla uczennic cenne były zarówno informacje merytoryczne usłyszane podczas mini wykładu jak i możliwość rozmowy indywidualnej z wolontariuszką. Podczas prelekcji dziewczyny obejrzały film dotyczący profilaktyki chorób piersi oraz miały możliwość badania na fantomie. Wcześnie wprowadzony nawyk samokontroli oraz przeświadczenie, że warto się badać i dbać o swoje zdrowie może uratować życie.

Czytany 2292 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 16 marzec 2014 11:24

  

Trwają zapisy do klas: I, II, IV, V, VI, VII

Szczegóły zobacz NABÓR 2018/2019

lub pytaj w sekretariacie 

tel. 32 2411 653

   

Realizujemy projekty

 

      

„Matematyka i sport to pewny rekord” 

„Popołudnie z grami i robotami”

 

 

Gościmy...

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Ważne wydarzenia

21.05.2018

godz.17.00 Pożegnanie

z klasami III Gimnazjum

...

22.06.2018 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

godz. 10.00 klasy VII SP

godz. 10.30 klasy II Gimnazjum

godz. 11.00 klasy I i IV SP

Polecamy...

Certyfikaty i Programy ...